PROGRAM SZKOŁY
Polska Szkoła Sobotnia Telford
Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II
Program nauki języka polskiego, historii, kultury i geografii Polski jest oparty na podstawach programowych:
1. MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej) dla uczniów polskich
uczących się zagranicą
2. PMS (Polska Macierz Szkolna) program nauczania w szkołach
przedmiotów ojczystych
Wytyczne zawarte w tych podstawach programowych są regularnie dostosowywane przez pedagogów naszej szkoły do potrzeb i poziomu wiedzy naszych uczniów.
LEEKCJE RELGII
Na lekcje religii, dzieci mogą uczęszczać poprzez podpisanie przez rodziców deklaracji zawartej w formularzu zgłoszeniowym.
Uczniowie, którzy nie biorą udziału w lekcjach religii, biorą w tym samym czasie udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela grupy. Program tych zajęć zawiera powtórzenie materiału lub realizację tematu wcześniej zgłoszonego przez uczniów lub zaproponowanego przez nauczyciela.
APELE SZKOLNE
Jednym z obowiązków ucznia jest uczestnictwo w apelach szkolnych, na które zapraszani są rodzice i goście. Program tych apeli oparty jest zawsze o ważne dla naszego kraju rocznice i święta. Jest przygotowywany wspólnie z dziećmi i stanowi część programu edukacyjnego naszej szkoły.
Program z języka polskiego w klasach gimnazjalnych i licealnych przygotowuje odpowiednio do egzaminu GCSE i A-level.
POMOC PSYCHOLOGA
W razie problemów w zakresie psychologicznym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość (na życzenie rodziców i z ich udziałem) konsultacji z angielskim psychologiem.
Nasza szkoła zapewnia w tym momencie (jeśli jest taka potrzeba) pomoc tłumacza.
DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE DO NASZEJ SZKOŁY MAJĄ MOŻLIWOŚĆ:
- wzięcia udziału w „Wierszowisku” – corocznym konkursie recytatorskim, który odbywa się w Londynie, a do którego przygotowujemy poprzez eliminacje szkolne.
- przynależności do jednego z zespołów tanecznych (grupa młodsza i grupa starsza), które uświetniają nasze uroczystości szkolne, jak również reprezentują nas w lokalnym środowisku.
- wyjazdu na coroczne obchody „Wesołego dnia polskiego dziecka” w Laxton Hall

PROGRAMY NAUCZANIA
