John Paul II

Polish Saturday School in Telford

Welcome to our John Paul saturday school

Uczniowie uczęszczający do szkoły podzieleni są na 11 grup, począwszy od przedszkolnej grupy dzieci 4 letnich, do grupy przygotowującej się do egzaminów A-level. Staramy się aby przydział do poszczególnych grup był adekwatny do poziomu wiedzy ucznia. Funkcjonujące w naszej szkole grupy wyrównawcze dają dzieciom możliwość pracy indywidualnej ukierunkowanej na ich potrzeby. Dzięki tym zajęciom, dzieci szybko dołączają do grup rówieśników, którzy idą od początku tokiem nauczania naszej szkoły.

Rok szkolny opiera się na angielskim systemie szkolnym, w którym rok jest podzielony na 3 trymestry i trwa od września do lipca. Uczniowie uczęszczający do naszej szkoły na koniec roku szkolnego otrzymują certyfikat ukończenia danego roku lub certyfikat z wyróżnieniem za: bardzo dobre wyniki w nauce, albo wysoką frekwencję lub oba powyższe. Ocena obejmuje osiągnięcia z języka polskiego, historii oraz geografii Polski, w zależności od grupy wiekowej, do której uczeń uczęszcza. Za uczestnictwo w zajęciach z religii, dzieci otrzymują osobny certyfikat.

ROZKŁAD CZASU ZAJĘĆ W SZKOLE:

Nasza szkoła funkcjonuje dzięki zaangażowaniu ludzi, którym zależy na edukacji polskiej społeczności w Anglii i obcowaniu z polską kulturą i tradycją, która dla Polaków pełniła i pełni bardzo ważną rolę, której nie spotyka się u wielu innych narodów.

Nasi wolontariusze zajmują się zarówno pracą edukacyjną jak i administracyjną w tym zakresie.
Chcielibyśmy aby nauka w naszej szkole była nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością, a w przyszłości zaowocowała dumą z przynależności do polskiego narodu.

Nasza siedziba znajduje się w The Hadley Learning Community. Adres, kontakt telefoniczny i wskazówki dotyczące dojazdu znajdują sie na podstronie Kontakt.Serdecznie zapraszamy !!!

Visit our School

History of Polish School in Telford

There was a series of meetings held by the NHS Trust with the Polish community, in 2010, to determine the needs of the Polish community.  One of the main points that came out was that there was a need for a Polish school. A committee was formed to look into the possibility of forming a Polish School. Mrs Leokadia Jekiel looked into the possibility of using the old Ketley School but it was felt to be inadequate. Mrs Krystyna Tomczak met with various educational officials to find suitable premises and also made applications to various organizations for funding which involved trips to Birmingham and Manchester, she was accompanied by Mrs Leokadia Jekiel. Eventually she met with success when she received an UnLtd Millennium Award.

Mrs Krystyna Tomczak then met with Telford and Wrekin Councillor Mr S. Burrell and Mr Jim Collins, Head of Learning and Achievement, both of whom thought it was a good idea and they were very supportive. Their main reason for being supportive was that studies have shown that children who keep their mother tongue do better at school. It was suggested that a local Primary School be used but after many delays and lots of phone calls The Blessed Robert Johnson School agreed to let us use their building for our Polish Saturday school.

Meanwhile the committee worked hard and with the help of Mrs Rajnish Virk wrote the constitution, opened a bank account and became trustees of the Polish Saturday School in Telford. The school opened with lessons in November 2010 with the official opening on the 28th January 2011.

WELCOME

Address:

The Hadley Learning Community

Crescent Road

Hadley

TF1  5JU Telford

Contact:

psstelford@gmail.com

Jolanta Smyk              tel. 07955209897

• b-facebook
website builder. Create your website today.